آمار و اطلاعات صنعت صابون دست ساز؛ به همراه معرفی گرانقیمت ترین صابون جهان

آمار و اطلاعات صنعت صابون دست ساز؛ به همراه معرفی گرانقیمت ترین صابون جهان در این نوشته به آن پرداخته می شود.

آمار صنایع صابون و صابون دستی، روند و تجزیه و تحلیل

صابون دست ساز یک بخش منحصر بفردی برای خود در صنعت صابون سازی جهانی  ایجاد کرده اند. صابون دست و صورت، صابون شستشوی بدن و یا صابون حمام و محصولات مشابه، بخش قابل توجهی از کل فروش را تشکیل می دهند. مطالعات منتشر شده توسط Expert Market Research نشان می دهد که ارزش صنعت صابون در سراسر جهان در حال حاضر 18 میلیارد دلار است و انتظار می رود تا سال 2022 به 24 میلیارد دلار افزایش یابد.

ساخت و تولید صابون دست ساز راهی برای کسب درآمد اضافی برای بسیاری در ایالات متحده شده است. در مقایسه با سایر کالاها و کالاهایی که به سرعت در حال گسنرش و تولید هستند، تولید و فروش صابون دست ساز موانع تولیدی و فروش، کمتری دارند و به سرعت در حال فروش و گسترش هستند. در قیمت و فروش خرده فروشی نسبت به اغلب صنایع دیگر  در برابر رکود اقتصادی مقاومن بیشتری از خود نشان می دهند.

مردم به دلایل مختلف به صابون دست ساز بیش از محصولات دیگر بازگشت اند و اقبال بیشتری را نشان می دهند. برای بعضی ها حساسیت ها یا آلرژی به رایحه های مورد استفاده در محصولات شستشوی بدن باعث خرید و تهیه و مصرف صابون دست ساز می شود. علت دیگر را باید در علاقه به این واقعیت جستجو کردکه، این صابون ها دست ساز هستند. فروش در بوتیک ها، فروشگاه آنلاین، سوپر مارکت ها و حتی درب منزل، آینده روشنی ر ا برای صنعت صابون دست ساز در ده سال پیش رو، به تصویر می کشد، و آن را تبدیل به نیروی غالب در بازار صابون جهانی می کند.

آمار جالبی از صنایع صابون دست ساز

صابون دست ساز پس تولید نیاز به مراقبت و توجه دارد. اکثر محصولات باید بسته به رطوبت و دمای محیط، حداقل 4 تا 6 هفته  قبل از نحویل به نگهداری و مراقبت شود. در صورت مراقبت های بیشتر مدت زمان استفاده برای مشتری بالاتر می رود. بنابراین پیش بینی می شود حدودا 3 هکتار برای آن نیاز باشد.

 • حدود 118 میلیون آمریکایی می گویند که آنها حداقل یک بار از یک نوع صابون مرطوب کننده را طی یک سال استفاده می کنند.
 • طبق آمار منتشر شده در سال 2018، بیش از 8 میلیون آمریکایی یک یا دو بار در سال از صابون دست ساز استفاده می کنند. (آمار)
 • 60٪ از زنان می گویند که  3 تا 5 بار در هفته دوش می گیرند و حمام می روند. اکثریت مردان (54٪) می گویند که حداقل روزانه دوش می گیرند، 13٪ گزارش شده بیش از هفت بار در هفته دوش می گیرند. (ردیت)
 • ترجیحات تغذیه اغلب میزان زمان صرف شده در حمام کردن و دوش گرفتن و استفاده از صابون را تعیین می کند. 89٪ از مردم می گویند که مرد ایده آل از نظر آن ها دارای موهای کوتاه است، در حالی که 84٪ می گویند که زن کامل، کسی است که پا های خود را اصلاح می کند. (SCA)
 • تعداد افراد مشغول به کار در تولید  صابون دست ساز در ایالات متحده از سال 2013 تا کنون 0.4٪ کاهش یافته است، اما  تجارت و کسب و کار در صنعت صابون دست ساز 3.9٪ افزایش یافته است، که بعلت  آن هم بر می گردد به فعالیت یک شرکت صابون دست ساز بزرگ. (IBIS World)
 • بخش صنعت حمام و دوش در ایالات متحده ارزش 5.5 میلیارد دلار در سال دارد. که تنها سالانه 1.7 میلیارد دلار فروش به خرده فروشی صابون بر می گردد، که بیشتر از فروش دستگاه های ضد عفونی کننده دست، لوازم حمام و بخش های صابون مایع است. (مینتل)
 • فروش جهانی صابون دست ساز از صنعت صابون در سراسر جهان به ارزش 150 میلیون دلار است. (تحقیقات بازار ارزش)
 • 66 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی می گویند که صابون مایع را به طور منظم خرید و تهیه و مصرف می کنند، در مقایسه 64 درصد از مصرف کنندگان می گویند که صابون معمولی  به طور منظم خرید و استفاده می کنند. (مراقبت شخصی Stephenson)
 • 6 درصد از بازار صابون در اختیار صابون هایی است که ادعا دارند دارای خاصیت و ویژگی لایه بردار هستند. (مراقبت شخصی Stephenson)
 • 61 درصد از مصرف کنندگان مایل به مصرف و خرید بیشتر محصولات صنایع دستی مانند صابون دست ساز هستند، اما در عمل کمتر از این حد خرید را انجام می دهند. ترکیبات با کیفیت و ویژگی های لوکس و شیک بودن، مانند آروماتراپی، اولویت اول در این بخش هستند. (مراقبت شخصی Stephenson).آروماتراپی یک درمان شفابخش است که از عصاره های گیاهی طبیعی برای سلامت و درمان بهره می برد. گاهی اوقات به آن درمان ضروری با روغن گفته می شود. Aromatherapy از اسانس های معطر با استفاده از علم پزشکی استفاده می شود تا سلامت بدن، ذهن و روح را بهبود بخشد. این باعث افزایش سلامت جسمی و روانی می شود.
  برخی از مزایای سلامت آروماتراپی عبارتند از: توانایی کاهش اضطراب، کاهش افسردگی، افزایش سطح انرژی، سرعت بخشیدن به روند بهبود، از بین بردن سردرد، افزایش عملکرد شناختی، خواب بیشتر و بهتر، تقویت سیستم ایمنی، کاهش درد، بهبود هضم و افزایش گردش خون.
آمار و اطلاعات صنعت صابون دست ساز؛ به همراه معرفی گرانقیمت ترین صابون جهان

آمار و اطلاعات صنعت صابون دست ساز؛ به همراه معرفی گرانقیمت ترین صابون جهان

گرانقیمت ترین صابون جهان

رکورد گران قیمت ترین صابون جهان مربوط به یک صابون دست ساز است. این صابون دست ساز توسط یک خانواده لبنانی مشغول به این حرفه در قطر  تولید می شود، که پودر طلا و الماس در آن بکار رفته است.  قیمت هر قالب آن به 2800 دلار فروخته می شود. (دکتر Squatch)


روند آتی صنعت صابون دست ساز

صنعت صابون در اوایل قرن بیستم شاهد افزایش چشمگیر در تولید آن بود. کارفرمایان این ایده را مطرح کردند که کارکنان اداری جدید، نیاز به تمیز کردن منظم و روزانه خود دارند. این بدان معناست که حمام هفتگی باعث مصرف روزانه بیشتر صابون شد.

این روند به صنعت صابون دست ساز هم کمک زیادی می کند، زیرا مصرف کنندگان به دنبال محصولات طبیعی هستند که از عطرها یا مواد شیمیایی خشن عاری و بری هستند. مواد و ترکیباتی که در ابتدا برای تولید و ساخت صابون استفاده می شدند شیمیایی و مضر برای سلامتی بودند. صابون دست ساز اکثرا دارای گیاهان، روغن های ضروری و اقلام ارگانیک و طبیعی برای تولید یک کالای خاص هستند. محصولات دست ساز همچنین شامل گلیسیرین هستند، که کمک می کند تا پوست بدن، دست و صورت نرم و مرطوب شوند.

گرچه قیمت متوسط صابون دست ساز ​​10 دلار برای برای مصرف کنندگان است و  نسبت به کالاهای تجاری تولیدی و صابون های دیگر قیمت بالایی دارد، اما این صنعت صابون دست ساز دارای پتانسیل بالایی نسبت به بخش های صنعتی دیگراست. با توجه به اینکه مردم هر ساله این گزینه را به عنوان یک فرصت کسب و کار در نظر می گیرند، این صنعت طی پنج سال آینده می تواند به ارزش کل جهانی بیش از 220 میلیون دلار برسد.

صابون شیر شتر یکی از صابون های دست ساز است که با توجه طبیعی بودن و خواص و ویژگی های خاص خود یک صابون دست ساز با کیفیت بالاست. صابون دست ساز شیر شتر در ایران هم تولید و با کیفیت و استاندارد جهانی عرضه می شود.

منبع:

https://brandongaille.com

بازار فروش

صابون دست ساز طبیعی سالم