آیا نوشیدن محصولات لبنی شیر شتر از گسترش و رشد سرطان جلوگیری می کند؟

آیا نوشیدن محصولات لبنی شیر شتر از گسترش و رشد سرطان جلوگیری می کند؟

آیا نوشیدن محصولات لبنی شیر شتر از گسترش و رشد سرطان جلوگیری می کند؟ محصولات لبنی شتر (شیر شتر، دوغ شتر، سرشیر شتر، کشک شتر و …) باعث توقف و کاهش رشد و گسترش سلول های سرطانی می شود.

در ادامه مطالعات مربوطه آورده شده است. ممکن است برای خواننده کمتر اشنا به مباحث پزشکی نوشته خاضر کمی مشکل به نظر ایدو سعی شده است برای برخی از کلمات خاص توصیحات داده شود تا بدون مراجعه به جای دیگر و جستجو مطلب روشن تر شود.

اما نکته مهم همان اثر ضد سرطانی لبنیات محصولات لبنی شتر (شیر شتر، دوغ شتر، سرشیر شتر، کشک شتر و …) است که در برخی منابع عنوان شده است.

فعالیت های ضد سرطان و ضد تومور محصولات لبنی شیر شتر

مطالعات علمی متعدد نشان می دهد که محصولات لبنی شیر شتر (شیر شتر، دوغ شتر، سرشیر شتر، کشک شتر و …) باعث ایجاد آپوپتوز، (مرگ سلول کنترل شده یا برنامه ریزی شده یاخته) در سرطان سینه انسان و سلول های سرطانی کبد از طریق مکانیزم های اپي ژنتیک می شود.

خزان یاخته ایی که ترجمه انگلیسی Apoptosis است، نوعی از مرگ یاخته ایی یا مرگ سلولی است که در آن فرایند و روند مرگ برنامه‌ریزی‌ شده در یاخته یا سلول در جانداران پر یاخته ایی یا پر سلولی اتفاق می افتد.

وراژن‌شناسی یا وراژنتیک (Epigenetics) در واقع مطالعهٔ اختلاف و تفاوت های یاخته ایی سلولی و فیزیولوژیکی است که توسط آن تغییر در توالی دی ان ای DNA پدید نمی آید، اپی ژنتیک در واقع بررسی و پژوهش در عوامل خارجی یا محیطی است که  روشن یا خاموش شدن ژن ها را بوجود می آورد و بر روی چگونگی خوانده‌ شدن ژن‌ ها اثر می‌گذارد.

محصولات لبنی شیر شتر (شیر شتر، دوغ شتر، سرشیر شتر، کشک شتر و …) باعث راه های سیگنالینگ آپوپتوزی در HepG2 هپاتوماتیک انسان و خطوط سلولی MCF7 سرطان پستان از طریق مکانیزم رونویسی می شود.
مطالعات علمی نشان می دهد که محصولات لبنی شیر شتر (شیر شتر، دوغ شتر، سرشیر شتر، کشک شتر و …) باعث ایجاد آپوپتوز در سلول های سرطانی هپاتوم (HepG2) و پستان انسانی (MCF7) از طریق مکانیسم های متابولیسم آپوپتوزی و اکسیداتیو استرس می شود. علاوه بر این، محصولات لبنی شیر شتر (شیر شتر، دوغ شتر، سرشیر شتر، کشک شتر و …) کمک می کند تا پس از درمان ضد تومور با اثر آنتی ژنوتوکسیک و آنتی سیتوتوکسیک آن ها را از طریق مهار اریتروسیت های پلی کروماتیک میکروکنترلر بهبود بخشد، و شاخص های میتوزی سلول های مغز استخوان را بهبود بخشد.

در پژوهشی علمی در سال 2013 نشان داده شد که لاکتوفرین محصولات لبنی شیر شتر (شیر شتر، دوغ شتر، سرشیر شتر، کشک شتر و …) که پروتئین دارای باند آهن است  گسترش و رشد سلول های سرطانی کولورکتال را 56 درصد کاهش می دهد.

آیا نوشیدن محصولات لبنی شیر شتر از گسترش و رشد سرطان جلوگیری می کند؟

آیا نوشیدن محصولات لبنی شیر شتر از گسترش و رشد سرطان جلوگیری می کند؟

سرطان روده بزرگ را که به انگلیسی به آن Colorectal cancer می نامند، به نام‌های دیگری مانند سرطان کولون، سرطان رکتوم یا چنگار روده بزرگ نیز شناخته می‌شود.

این با لیگاندهای پلی ساکارید روی سطوح سلولی تعامل دارد و ممکن است مسیرهای سیگنالینگ سلول مانند مسیر Fas را فعال کند و منجر به رشد رشد تومور از طریق آپوپتوز شود.
لاکتوفرین محصولات لبنی شیر شتر (شیر شتر، دوغ شتر، سرشیر شتر، کشک شتر و …)، دارای خواصی مانندجلوگیری از فعالیت باکتری استاتیک است، و می تواند به سلول ها نفوذ کند و به عنوان یک عامل رونویسی عمل کند و باعث فعال شدن رونویسی توالی های خاص DNA می شود. بنابراین، با مسدود کردن تکثیر سلول های تومور، لکتوفرین در درمان تومور توانایی، کارایی و اثر بالقوه دارد.
مطالعات گزارش شده حاکی از آن است که غلظت بالایی لاکتوفرین (3-5 میلی گرم / میلی لیتر) محصولات لبنی شیر شتر (شیر شتر، دوغ شتر، سرشیر شتر، کشک شتر و …) مانع تکثیر سلول های سرطانی کولون HCT-116 به میزان 56 درصد می شود.

  گزارشی از مهار بازدارندگی سلولی در غلظت های پایین (≤ 1 میلی گرم در میلی لیتر) گزارش نشده است.

آنتی بادی های بسیار فعال در محصولات لبنی شیر شتر (شیر شتر، دوغ شتر، سرشیر شتر، کشک شتر و …) نیز می توانند روی تومورها در بافت متصل شوند و سلول های توموری را بدون آسیب رساندن به بافت های سالم از بین ببرند. اما آنتی بادی های انسانی برای انجام این کار بسیار بزرگ هستند و قادر به آن نیستند.

همچنین مشخص شده است که خواص ضد توموری محصولات لبنی شیر شتر (شیر شتر، دوغ شتر، سرشیر شتر، کشک شتر و …) ناشی از فعالیت ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی قوی است که به کاهش التهاب کبد کمک می کند و محصولات لبنی شیر شتر (شیر شتر، دوغ شتر، سرشیر شتر، کشک شتر و …) غنی از مواد مغذی است که برای عملکرد کبدی سالم ضروری است. برعکس، لاکتوفرین در محصولات لبنی شیر شتر (شیر شتر، دوغ شتر، سرشیر شتر، کشک شتر و …) نیز نشان داده شده است که یک فعالیت ترومبولیتیک بالقوه داشته باشد، زیرا باعث مهار انعقاد و تشکیل فیبرین می شود که به نوبه خود مانع گسترش و رشد سلول های تومور متاستاتیک می شود.
امروزه داروهای ترومبولیتیک به طور گسترده به عنوان موثرترین روش درمان بیماری های قلبی عروقی استفاه می شوند. در واقع ترومبولیتیک دارو های ضد انعقاد قدرتمند است و دارو های ترومبولیتیك سیستم فیبرینولیتیك درون زاد را فعال و وپلاسمینوژن را به پلاسمین تبدیل می کند.
منبع:
https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/09712119.2017.1357562
پیشگیری و بهبودی

سرطان های مختلف با لبیات شیر شتر

به ما ایمیل بفرستید

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.