خرید اینترنتی صابون سدر شیر شتر دست ساز حاوی عصاره طبیعی

خرید اینترنتی صابون سدر شیر شتر دست ساز حاوی عصاره طبیعی

صابون سدر همراه با شیر شتر ترکیبی ایده آل برای کسانی است که به زیبایی، شفافیت و سلامت پوست خود اهمیت می دهند. با خرید اینترنتی صابون سدر و شیر شتر دست ساز حاوی عصاره طبیعی شادابی را به خود و خانواده خود هدیه کنید.

صابون سدر حاوی عصاره طبیعی گیاه سدر

گیاه سدر در واقع درختی است خاردار، دارای ساقه هایی تقریبا سفید رنگ که ارتفاع آن تا 10 متر هم می‌رسد. عمر درخت سدر به حدود صد سال هم می رسد و در استان‌ های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و دیگر نواحی جنوبی کشور و برخی از جزایر ایرانی در خلیج‌ فارس می روید. در این مناطق گاهی از میوه آن هم استفاده می کنند. این درخت در  کشورهای خاورمیانه مانند جمله عراق، مصر، عربستان، اتیوپی، نیجریه و فلسطین هم می‌روید.

گیاه سدر ادیان

در قرآن کریم دو بار در سوره نجم، یک بار در سوره واقعه و یک بار در سوره سبا از این گیاه نام برده شده است. برخی مفسران قرآن کریم سدر (سدره) را درخت کُنار می‌دانند و برخی دیگر آن را سدروس (سدر لبنانی) می دانند که از گونه های خانواده کاج است.

گیاه‌شناسانی تاج خاری که بر سر حضرت مسیح (ع) گذاشتند، را از درخت سدر ( Ziziphus spina-christi) می دانند و به همین جهت نام این گونه spina-christi اشاره به خار (spina) روی سر حضرت مسیح  (christi)دارد.

 اثرات طبیعی و داروشناختی عصاره برگ سدر در صابون سدر

برگ درخت سدر خاصیت ضد میکروب و ضد قارچ دارد. لذا برای درمان پیشگیری انگل‌های موضعی (پوستی) توصیه می شود. از ضماد برگ آن در قدیم و بر طبق و مبنای طب سنتی برای نرم کردن و درمان ورم و زخم‌ ها استفاده می شده است.  همچنین برای شستشوی سر و بدن، تمیزی و تقویت رشد مو سر هم توصیه می شد. لذا همکنون نیز با توجه به خواص تایید شده آن در بسیاری از محصولات بهداشتی آرایشی مانند صابون سدر از عصاره طبیعی آن بهره برده می شود.
بنا بر اعتقادات مسلمانان و یهودیان ضدعفونی و پاک شدن جسم مرده، با گیاه سدر انجام می شود. زیرا این امر باعث خشنود فرشتگان هم خواهد شد. که به نوعی حکایت از اثر فوق العاده پاک کنندگی عصاره طبیعی سدر است. این هم دلیل دیگری است تا ما را متقاعد کند تا ما هم در صابون سدر و شیر شتر از آن استفاده می کنیم.
زنان قدیم مصر با شانه‌ های چوبی که از گیاه سدر ساخته‌ شده یود مو های خود را شانه می‌کردند.

خرید اینترنتی صابون سدر شیر شتر دست ساز حاوی عصاره طبیعی

خرید اینترنتی صابون سدر شیر شتر دست ساز حاوی عصاره طبیعی

ترکیبات مهم طبیعی سدر

یکی از مهم‌ترین ترکیبات برگ درخت گیاه سدر ترکیبات ساپونینی است. ساپونین (saponin) یک ماده گلیکوزیدی است که از گیاهان مختلف بدست می اید.ساپونین ها در اثر حرکت دادن آن با آب کف تولید می‌کند.

از مهم‌ترین ساپونین‌های گلوکزیدی چهار جسم کریستینین‌ های A، B، C و D را  می توان نام برد. از دیگر ساپونین‌های دیگر برگ گیاه و درخت سدر، ابلین لاکتون است. این ساپونین یک ساپونین استروئیدی و عامل کف‌کنندگی در برگ درخت سدر است. از برگ سدر آلکالوئید هایی از جمله آمفی‌بین‌ های A، E و F، ماری‌تین A و C و اسپینانین A هم بدست می اید و استخراج می شود. همچنین در برگ سدر تانن و استرول‌های گیاهی از جمله بتاسیتوسترول هم یافت می شود و در آن وجود دارد.

 

اثر صابون سدر در زیبایی و سلامت

تقریبا تمامی قسمت های گیاه سدر در زیبایی و سلامت بدن بخصوص پوست مورد استفاده می تواند قرار گیرد. ترکیبات سدر پوست بدن را خنک می کند و به مو ها حالت می دهد.

لایه برداری با برگ سدر

عصاره برگ سدر در ترکیبات محصولات آرایشی مانند صابون سدر و شامپو مورد کاربرد و استفاده زیادی است. برای پاکسازی لایه برداری، تمیزی پوست و برای افرادی که پوست چرب دارند بسیار مناسب است.

اگر پوستی نرم و شفاف می خواهید

اگر می خواهید پوستی شفاف داشته باشید و چهره زیبا تر داشته باشید استفاده از خواص زیبایی گیاه سدر به شما پیشنهاد می شود.

ریزش مو را متوقف کنید

سدر مو را تقویت می کند و از ریزش مو ها پیشگیری و جلوگیری به عمل می آورد. در رفع شوره سر هم موثر عمل می کند. ترکیب شیر شتر و شی باتر با خواص عصاره طبیعی سدر، صابون دست ساز موثر و طبیعی ایجاد می کند.

خرید اینترنتی صابون سدر شیر شتر دست ساز حاوی عصاره طبیعی

با خرید اینترنتی صابون سدر و صابون شیر شتر شما دو صابون دست ساز طبیعی و پیشنهاد شده طب سنتی و نوید را یکجا دریافت می کنید.

خرید اینترنتی صابون دست ساز شیر شتر و سدر به خصوص برای کسانی که قصد خرید عمده دارند یا برای فروشگاه های معتبر و فروشنده محصولات سالم پیشنهاد می شود. فروشگاه اینترنتی، فروشگاه زنجیره ایی، فروشگاه آنلاین، سوپر مارکت، و داروخانه ها با خرید عمده صابون دست ساز طیث گسترده ایی را پوشش خواهند داد.

با خرید اینترنتی صابون شیر شتر و سدر به صورت عمده شما یک محصول طبیعی که از عصاره های طبیعی بهره می گیرد را دریافت می کنید. مسلما خرید عمده از نظر اقتصادی هم به نفع شماست. خرید خانوادگی علاوه بر تضمین سلامت و راحتی دریافت از نظر قیمت هم به نفع شما خواهد شد.

 

 

خرید اینترنتی

صابون عصاره طبیعی سدر با شیر شتر تازه