چرا پودر شیر خشک شتر فریز درای شده را خرید و مصرف نمائیم؟ خواص غذایی آن نشان می دهد، روش فریز درای شده از نظر شکل، فرم و ویژگی ها بهتر از شکل دیگر روش های خشک کردن شیر است. ما به عنوان کارخانه تامین، تولید و عرضه کننده آماده صادرات عمده آن به مقصد شما هستیم.

شیر شتر و یا شیر گاو

این نوشته بر مبنای تحقیق علمی است که در  مجله علمی  International Food Research Journal 22 (4): 1438-1445 (2015) منتشر شده است. نویسندگان این مقاله ابراهیم و خلیف از دانشگاهای مصر هستند. هدف از این تحقیق بررسی تأثیر فرآیند و روش خشک کردن به شیوه فریز درای بر ویژگی های تغذیه ای شیر شتر فریز درای شده در مقایسه با شیر تازه بود.

شیر طبیعی شتر و همچنین شیر خشک شیری فریز درای شده نسبت به انواع دیگر شیر مانند شیر گاو بسیار مغذی است. بنابراین، بسیاری از مردم در گذشته به دلیل نوشیدن این شیر سالم مانده و زندگی بهتری داشته اند.

شیر تازه شتر و شیر خشک شتر فریز درای شده تقریباً یک ماده غذایی کامل است. این یک غذای فوق العاده است. لبنیات شتر مانند پودر شیر خشک شتر حاوی پروتئین (عمدتا کازئین)، چربی، نمک و لاکتوز و همچنین ویتامین ها و مواد معدنی را منجمد کنید (ساوایا و همکاران ،1984).

شیر شتر خام، شیر خشک شتر فریز درای شده و شیر گاو دارای ترکیب اسید آمینه مشابه هستند. لبنیات ارگانیک شتر از جمله کازئین پودر شیر خشک شتر فریز درای شده حاوی بیشتر اسیدهای آمینه ضروری در نسبت های بالا است. اسید گلوتامیک فراوان ترین اسید آمینه است که پس از آن لوسین، لیزین و اسید آسپارتیک قرار دارد (ابوتربوش و احمد ، 2005).

در آفریقا و خاورمیانه، از شیر شتر طبیعی و شیرخشک شتر فریز درای شده به صورت درمانی در برابر ریزش، زردی، مشکلات طحال، سل، آسم، کم خونی، فشار خون و دیابت و علیه ویروس هپاتیت C استفاده می شود (رائو ، و همکاران ، 1970 ؛ الفخرانی و همکاران ، 2008)

خواص درمانی پودر شیر خشک شتر فریز درای

خواص غذایی پودر شیر خشک شتر فریز داری شده، چرا خرید و مصرف آن؟

خواص غذایی پودر شیر خشک شتر فریز داری شده، چرا خرید و مصرف آن؟

نقش  مفید و سودمند لبنیات خام شتر مانند پودر شیر خشک شتر فریز درای شده در بیماران مزمن سل ریوی مشاهده شده است (مال و همکاران ، 2001). گزارش شده است كه درمان دیابت نوع یک با مصرف مكمل خوراكی شیر خام شتر و پودر شیر خشک شتر فریز درای شده موثر است و میزان انسولین روزانه را از 30 به 35٪ کاهش می دهد ( اگروال و همکاران ، 2003).

این تحقیق وجود فاکتورهای ضد باکتریایی و ضد ویروسی قوی در شیر شتر تازه و پودر شیر خشک شتر فریز درای شده را نشان داده است. خواص ضد میکروبی لبنیات شتر از جمله پودر شیر خشک شتر فریز درای شده تا حدی نسبت داده می شود که پروتئین ها را به خوبی مشخص می کند، مانند لاکتوفرین، لاکتوپراکسیداز، لیزوزیم و ایمونوگلوبولین.

نشان داده شد که این پروتئین ها در شیر شتر خالص و پودر شیر خشک شتر فریز درای شده غلظت بیشتر یا فعالیت بیشتری دارند (الاگرامی و همکاران.، 2009). علاوه بر این، شیر شتر و شیر خشک شتر می تواند اثرات درمانی قابل توجهی در بهبود و جلوگیری از سرطان داشته باشد (ماجد، 2005).

مصر به عنوان یکی از کشورهای با بالاترین هپاتیت C در جهان شناخته شده است. چندین داروی سنتی وجود دارد که در بخشهای مختلف در مصر استفاده می شود. محبوب ترین آنها شیر شتر خام است، 50٪ از بیماران بهبود چشمگیری در خستگی عمومی نشان دادند (الفخرای و همکاران ، 2008). با توجه به تأثیر سلامتی پروتئین های شیر شتر خالص و پپتیدهای فعال زیستی آن، می تواند از آن به عنوان سوپر فود یا عذای کامل در آینده نام برد.

خشک کردن شیر شتر به روش فریز درای

خواص غذایی پودر شیر خشک شتر فریز داری شده، چرا خرید و مصرف آن؟

خواص غذایی پودر شیر خشک شتر فریز داری شده، چرا خرید و مصرف آن؟

فرآیندهای سنتی خشک کردن، مانند فرایند خشک کردن اسپری درای، معمولاً باعث تغییرات فیزیکی و ساختاری در محصولات خشک شده به دلیل کاربرد گرما می شود. در حقیقت، کاراملیزاسیون، تغییر رنگ، از دست دادن بافت و فرم فیزیکی، از بین رفتن ویژگی های طعم دهنده فرار و توانایی کم آبی در بدن برای بسیاری از غذاهای خشک، اثری در ذهن مصرف کنندگان برجای گذاشته است (دسروسیه، 1977). به هر حال در طی فرآیند خشک کردن به روش اسپری درای به خوبی شیر را پاستوریزه می کند.

خشک کردن با روش فریز درای یا لیوفیلیزاسیون فرایندی است که در آن یک حلال با تصعید از محلول منجمد خارج می شود. این فرایند واکنش های تخریب را به حداقل می رساند و پایداری فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی محصول را در مدت طولانی نگهداری در دمای محیط حفظ می کند (فونسکا و همکاران ، 2004).

خشک شدن به روش فریز درای به ویژه برای خشک کردن غذاهای حساس به حرارت بسیار مناسب است. خشک کردن به روش فریز درای به عنوان بهترین روش تولید مواد خشک کننده با کیفیت بالا شناخته شده است. محصولات خشک حاصل از فرایندهای خشک کردن به روش و متد فریز درای، از نظر طعم خوب، و از ارزش تغذیه بالاتری برخوردار هستند. با خشک کردن به شیوه و متد فریز درای می توان به سطح رطوبت تا 2٪ رسید.

چرا خرید پودر شیر خشک شتر فریز درای؟

تولید شیر خشک شتر برای استفاده از خواص غذایی و درمانی آن می تواند سودمند باشد. علی رغم همه این خواص تغذیه ای و درمانی شیر شتر و پودر شیر خشک شتر فریز درای، تغییراتی در خصوصیات فیزیکی و شیمیایی به روش فریز درای کم است. هدف از این مطالعه بررسی اثرات لیوفیلیزاسیون (خشک کردن به روش فریز  درای) بر روی خواص فیزیکی و یژگی های شیمیایی و غذایی شیر شتر بود.

همانطور که در بالا ذکر کردیم شیر خشک شتر فریز درای شده بهتر از شیر خشک شتر اسپری درای در برخی از چنبه هست. هر یک از روش ها معایب و مزایای خاص برخوردار هستند. اگر می توانید شاید بهتر باشد شیر خشک شتر فریز درای شده خرید کنید. گرچه که نوع اسپری درای هم هم جوابگو است. در هر حال از نظر برخی از خصوصیات و ویژگی ها هیچ تفاوتی بین هر دو وجود ندارد.

خواص غذایی پودر شیر خشک شتر فریز درای شده، چرا خرید و مصرف آن؟

خرید عمده

پودر شیر خشک شتر فریز درای شده.

به ما ایمیل بفرستید

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.
قیمت فروش شیر خشک شتر عمده درمان طبیعی بی نظیر دیابت و گاستریت یا ورم معده

قیمت فروش شیر خشک شتر عمده: درمان طبیعی بی نظیر دیابت و گاستریت یا ورم معده

خرید عمده شیر خشک شتر برای پیشگیری درمان بیماری

خرید عمده شیر خشک شتر: برای پیشگیری درمان بیماری

خرید عمده شیرخشک شتر با بهترین قیمت و کیفیت بالا صادراتی از کارخانه تامین و تولید کننده بطور مستقیم منافع چند جانبه برای خریدار، تولید و مصرف کننده خواهد داشت. آیا می دانید این محصول سالم برای پیشگیری و درمان چه بیماری هایی مفید است و توصیه می شود؟

فروش بی واسطه شیر خشک شتر ایرانی مواد مغذی ارزش هاو واقعیت های تغذیه ایی

فروش بی واسطه شیر خشک شتر ایرانی: مواد مغذی ارزش هاو واقعیت های تغذیه ایی

خواص درمانی شیر خشک شتر تولید ایران برای افراد مبتلا به آلرژی غذایی

خواص درمانی شیر خشک شتر تولید ایران برای افراد مبتلا به آلرژی غذایی

خواص درمانی شیر خشک شتر برای افراد مبتلا به بیماری های مختلف ار قدیم الایام تجویز و استفاده می شد. این لبنیات سالم دارای برخی ویژگی ها برای درمان و آلرژی و حساسیت غذایی است. به عنوان تولید و تامین کننده آماده فروش عمده، مستقیم و بی واسطه هستیم. محصول با کیفیت بالا صادراتی خود را با بهترین قیمت خرید نمائید.

قیمت عمده شیر خشک شتر خرید مصرف برای درمان کم خونی

قیمت عمده شیر خشک شتر: خرید مصرف برای درمان کم خونی

با خرید مستقیم از کارخانه تولید و تامین کننده، قیمت عمده شیر خشک شتر مقرون به صرفه و همراه سود مناسب برای شرکت ها فروش عمده، بازرگانی، صادر کننده و توزیع کننده به بازار های داخلی و خارجی خواهد شد. تهیه، خرید مصرف و استفاده از این محصول سالم برای پیشگیری و درمان کم خونی توصیه می شود.

قیمت فروش شیر خشک شتر با کیفیت صادراتی تولید ایران

قیمت فروش شیر خشک شتر با کیفیت صادراتی تولید ایران

آیا مایلید به عنوان شرکت عمده فروش، بازرگانی، توزیع و صادر کننده بهترین قیمت فروش شیر خشک شتر را منطقه و اسیا را داشته باشید؟ با خرید عمده مستقیم و بی واسطه محصول با کیفیت بالا و صادراتی از کارخانه تامین و تولید کننده ایرانی قادر به رقابت در بازار های داخلی و خارجی خواهید شد.

قیمت خرید عمده شیر خشک شتر: مناسب برای پیشگیری بهبود درمان سرطان

قیمت خرید عمده شیر خشک شتر: مناسب برای پیشگیری بهبود درمان سرطان

آیا به عنوان شرکت بازرگانی، فروش، توزیع، و صادرکننده مایلید از قیمت خرید عمده شیر خشک شتر تولید ایران مطلع شوید؟ فروش بی واسطه و مستقیم از کارخانه تامین، بهترین قیمت در منطقه خاورمیانه را به شما می دهد. مصرف آن برای پیشگیری، بهبود و درمان سرطان تایید شده است. برای جاهایی امکان تهیه شیر شتر به طور منظم نیست، انتخابی مناسب است.

ترکیب شیمیایی شیر خشک شتر قیمت فروش عمده درب کارخانه

ترکیب شیمیایی شیر خشک شتر قیمت فروش عمده درب کارخانه

ترکیب شیمیایی شیر خشک شتر چگونه است؟ چه تفاوتی با دیگر انواع محصولات لبنی دارد که آن را از شیر گاو بهتر کرده است؟ به عنوان کارخانه تامین و تولید کننده بهترین قیمت فروش عمده را به طور مستقیم با خرید بی واسطه به بازار داخلی و خارجی برای صادرات عرضه می کنیم.