دوغ شتر مناسب دیابت آلرژی اوتیسم بیماری قلبی عروقی و گوارشی

دوغ شتر مناسب دیابت، آلرژی، اوتیسم، بیماری قلبی عروقی و گوارشی

آیا دوغ شتر مناسب دیابت، آلرژی، اوتیسم، بیماری قلبی عروقی و گوارشی است؟

مزایای مصرف روزانه محصولات لبنی شیر شتر (شیر شتر، دوغ شتر، پودر خشک شیر شتر، سر شیر شتر، کشک شتر و …) از جمله دوغ شتر عامل مهمی برای سلامت ماست. جلوگیری از دیابت، بهبود سیستم ایمنی، تحریک گردش خون، درمان اوتیسم، کاهش واکنش های آلرژی، محافظت در برابر بیماری های خاص خود ایمنی و بهبود سلامت قلب و درمان بیماری های قلبی عروقی  است.

دوغ شتر در واقع همان شیر شتر است که با مایه ترش کننده که از خود شتر گرفته می شود، درست می شود. دوغ حاصل از شیر گاو در واقع ماست است که سپس به دوغ تبدیل می شود.

دوغ شتر دوغ مواد مغذی قوی تر و ترکیبات شیمیایی بهتری از شیر و دوغ گاو دارد. شتر برای چرا مانند شیر گاو، شیر گوسفند و بز نیاز به چراگاه های بزرگ و وسیعی ندارد. در نتیجه جهان را کمی سبز تر و گاز کمتر متان تولید کمتر می شود. لذا محصولات حاصل از شتر مانند دوغ و شیر شتر یک راه سازگار با محیط زیست است.

گرچه محصولات لبنیات شتر مانند شیر و دوغ شتر به اندازه شیر گاو تولید نمی شود، اما مزایای بیشتر نسبت به شیر گاو دارد. از جمله آن موارد می توا به مواد مغذی تر، قوی تر و ترکیبات شیمیایی بهتر اشاره کرد.

برای نسل ها، در بسیاری از مناطق خاورمیانه شتر و محصولات حاصل از شتر تنها راه معیشت مردم بوده است. با این حال، برای برداشت محصولات لبنی شیر شتر (شیر شتر، دوغ شتر، پودر خشک شیر شتر، سر شیر شتر، کشک شتر و …) بسیار گران است، تقریبا 50 برابر گرانتر از شیر گاو است که باعث می شود که قیمت آن گران تر شود.

شاید در بسیاری از مناطق جهان یافتن یک منبع قابل اعتماد محصولات لبنیات شتر مانند شیر و دوغ شتر مشکل باشد، اما در برخی از بازارهای غذایی خاص، آن را می توان یافت. این مشکل در کشور ما ایران نمود کمتری دارد . یافتن شیر و دوغ شتر حیلی مشکل نیست.

دوغ شتر مناسب دیابت آلرژی اوتیسم بیماری قلبی عروقی و گوارشی

دوغ شتر مناسب دیابت آلرژی اوتیسم بیماری قلبی عروقی و گوارشی

در سراسر خاورمیانه و شمال آفریقا شتر ، محصولات لبنی شتر مانند شیر و دوغ شتر در دسترس است. شیر و دوغ شتر دارای سطوح بالاتری از آهن، ویتامین C و پروتئین و همچنین چربی کمتری است.

مزایای بهداشت و درمان شیر و دوغ شتر

اجازه دهید نگاهی دقیق تر به مزایای سلامت شیر و دوغ شتر و بطور کلی محصولات لبنی شیر شتر بیندازیم.

درمان دیابت

شیر و دوغ شتر و محصولات لبنی شتر دارای مقدار زیادی مواد مغذی، از جمله انسولین است که جزء ضروریات سلامت انسان است. تعادل بین انسولین و گلوکز برای پیشگیری از دیابت بسیار مهم است. مصرف شیر و دوغ شتر یک راه حل طبیعی برای درمان و پیشگیری از دیابت است.

اگر یک جریان ثابت و مصرف روزانه از شیر و دوغ شتر و محصولات لبنی شتر در رژیم غذایی گنجانده شود، نیاز به تزریق انسولین را از بین می برد. اگر به عنوان یک اقدام پیشگیرانه مورد استفاده قرار گیرد، می تواند از ابتدا بیماری دیابت شما را متوقف کند.

محصولات ما تاییدیه انجمن دیابت کشور را داراست و مصرف آن را برای افراد مبتلا به دیابت پیشنهاد و تایید می نماید. کسانی که می خواهد پیشگیری از دیابت هم داشته باشند مصرف محصولات شیر شتر را فراموش نکنید.

افزایش ایمنی

سطح شگفت انگیزی از پروتئین ها و سایر ترکیبات آلی در شیر و دوغ شتر و محصولات لبنی شتر وجود دارد که برخی از آنها توانایی های ضد میکروبی قوی دارند. این بدان معنی است که می تواند به تقویت سیستم ایمنی کمک کند و سلامت ما را حفظ کند.

افزایش رشد و نمو

سطح بالایی از پروتئین حیوانی که در شیر و دوغ شتر و محصولات لبنی شتر یافت می شود، که بسیاری از آنها در شیر بز یا گاو پیدا نمی شود، لذا این امر می تواند به رشد و نمو بخصوص در کودکان و نوجوانان و حوانان کمک کند. در بزرگسالان سلامت بیشتر را به ارمغان می آورد، و  می توانند به رشد و نمو مناسب سیستم استخوان و سیستم بدن کمک کنند.

پروتئین یکی از اساسی ترین سازه های موجود در بدن است و این در شیر و دوغ شتر و محصولات لبنی شتر بسیار زیاد است. در واقع، در بسیاری از فرهنگ ها، این شیر به نوزادان و کودکان نارس داده می شود، زیرا می تواند سلامت آنها را به طور چشمگیری افزایش دهد.

شیر و دوغ شتر و محصولات لبنی شتر نیز برای اولین بار به عنوان یک منبع غذایی مناسب برای راه های طولانی و سفر های دراز مدت در بیابان، کویر و صحرا مورد استفاده قرار گرفت. یعنی زمانی که مواد غذایی به خصوص مواد غذایی مایع محدودیت نگهداری داشت.

دوغ شتر مناسب دیابت آلرژی اوتیسم بیماری قلبی عروقی و گوارشی

دوغ شتر مناسب دیابت آلرژی اوتیسم بیماری قلبی عروقی و گوارشی

تحریک گردش خون

مقدار بالای آهن موجود در شیر و دوغ شتر و محصولات لبنی شتر آن را برای جلوگیری از کم خونی مناسب می کند. آهن جزء مهمی از گلبول های قرمز است، به این معنی که می تواند گردش خون و اکسیژن زایی سیستم و اندام های بدن را افزایش دهد. بعد از زایمان، آسیب دیدگی و زخم و خونریزی، یا یک دوره سوء تغذیه، شیر و دوغ شتر و محصولات لبنی شتر می تواند به طور قابل توجهی به حفظ سلامت کمک کند.

درمان اوتیسم

غلظت بالای ترکیبات ارگانیک منحصر به فرد اثرات ویژه ای را بر روی سیستم عصبی اثر می گذارد و حتی می تواند از اختلالات خاصی از خود ایمنی جلوگیری کند. مطالعات موردی متعدد نشان داده اند که علائم اوتیسم به طور کامل با مصرف شیر و دوغ شتر و محصولات لبنی شترکاهش یافته و یا کلا از بین می رود. مسیر دقیق آن ناشناخته است، اما این یک درمان جدید بالقوه ارزشمند برای یک بیماری دشوار را روبروی ما می گذارد.

واکنش های آلرژی

شیر و دوغ شتر و محصولات لبنی شتر به کاهش واکنش های آلرژی در کسانی که به طور منظم آن را مصرف کنند، کمک می کند. علاوه بر این، واکنش های مشابهی که  از عدم تحمل لاکتوز شیر در برخی افراد با مصرف شیر گاو را ایجاد می کند، در مصرف شیر و دوغ شتر و محصولات لبنی شترایجاد نمی شود.

سلامت قلب

با چنین مجموعه ای سالم و جامع از اسیدهای چرب، شیر شتر ، دوغ شتر و محصولات لبنی شتر می تواند تا حد زیادی تعادل کلسترول را در بدن بهبود بخشد.  با کاهش کلسترول بد در بدن، کمک می کند تا کاهش آترواسکلروز، حمله قلبی، سکته مغزی، و حتی کمک می کند تا  فشار خون بالا کاهش یابد.

محصولات شیر شتر و کاهش وزن و تناسب اندام

با توجه به وجود مواد مغذی و مفید و کمتر بودن کالری و جربی شیر شتر (دوغ شتر پودر شیر خشک شتر یا پودر شیر شتر، سر شیر شتر یا کشک شتر) گزینه بسیار بهتری از انواع دیگر شیر ها برای تناسب اندام است.

کلام آخر:

هیچ عارضه جانبی یا خطرات از مصرف شیر و دوغ شتر و محصولات لبنی شتر  وجود ندارد، یعنی آن مواردی که می تواند توسط گاو و بز ایجاد شود. این گزینه سالم ترین برای همه افراد از ابتدای تولد تا پیری است.

بازار فروش عمده محصولات شیر شتر

کسانی که مایلن هستند محصولات سالم طبیعی ارگانیک را به حامعه عرضه نمایند می توانند بطوز مستقیم با ما ر تماس باشند. سالم سرا ها و ارگانیک سز ها فروشگاه های عرضه مواد غذایی سالم، فروشگاه های عرضه مواد بهداشتی آرایشی و زیبایی می توانند محصولات ما را که  ارای نشان و گواهی های سلامت و مورد تایید وزارت بهداشت است تهیه کنند.

محصولات از انجمن دیابت ایران هم تاییده مصرف برای درمان و پیشگیری از دیابت دارد.

با خرید محصولات بطور مستقیم از ما شما اصالت و اطمینان خاطر نسبت به قیمت و اصل بودن را به مشتریان خود را هم می توانید تضمین نمایید.

منبع:

https://www.organicfacts.net/

مرکز فروش عمده

دوغ و محصولات لبنی شیر شتر و بهداشتی آرایشی و زیبایی