ساخت صابون دست ساز گیاهی خانگی طرز تهیه تولید روش ساده و گام به گام

ساخت صابون دست ساز خانگی طرز تهیه تولید به ساده ترین روش در خانه

اگر گام به گام روش و طرز تولید و تهیه اشاره شده، در پایین را دنبال کنید شما هم می توانید ساخت صابون دست ساز طبیعی سالم و فاقد هرگونه مواد نگهدارنده و شیمیایی خانگی خود را تجربه کنید. ویدئوی فوق هم روند را به صورت گام به گام نشان می دهد.

برای تهیه تولید و ساخت صابون دست ساز نیاز مواد زیر است:

روعن زیتون، روغن نارگیل، قلیاب صابون پزی (سود سوز آور coustic soda  یا هیدروکسی سدیم آب و برخی دیگر از روغن ها، رنگ و اسانس.

  1. در ابتدا طرز تهیه و درست کردن محلول شدیم هیدروکسی: علت درست کردن این محلول در ابتدا ، به دلیل تولید حرارت زیاد و بالای سود سوز آور و مخلوط کردن آن با آب است.

در روش سرد همه چیز با حرارت پایین یا در حد دمای اتاق است. این تنها مردی است که تا حدی حرارت تولید می کند و به قولی نیاز به توجه دارد و کمی همراه با خطر است اگر دقت و توجه نباشد. به همین دلیل برای ساختن محلول قلیاب صابون پزی که قسمت خطرناک است ابتدا دستکش بدست می کنیم.

ترازوی دیجیتالی از وسایل لازم کار است. عینک محافظ در این مرجله به چشم زده می شود. ابتدا آب را وزن می کنیم. من برای تولید و تهیه وساخت صابون دست ساز خود نیاز به قلیاب صابون پزی یا آب قلیایی 40 درصد دارم.

199 گرم آب را با ترازوی دیجیتال وزن می کنم . بعد هیدروکسی سدیم یا caustic soda را به طور مجزا وزن می کنیم، 133 گرم از این ماده را هم در ظرف دیگر وزن می کنم. من از قاشق مخصوص استفاده می کنم. و هیدروکسی رو درون ظرف می ریزم.  وزن ها بایستی کاملا دقیق و طبق دستورالعمل باشد.

پس بایستی دقیقا طبق دستورالعمل جلو رفت هر دستور العمل تولید و تهیه ساخت صابون دست ساز میزان خاص خود را داراست. خوب حالا من 199 گرم آب و 133 گرم سود سوز آور را دارم.

یک قاشق پلاستیکی برای هم زدن، و یک ماسک برای زدن به صورن وبینی و لازم است. آب و سود سوز آور را روی میز گذاشته و خود روی صندلی می نشینم تا بخارات  حاصل را مستقیم استنشاق نکنم. حالا هیدروکسی سدیم رو همیشه و همیشه به آب اضافه می کنیم و هرگز آب را به هیدروکسی سدیم اضافه نمی کنیم. چون باعث ایجاد حباب و صدای هیس می شود.

در اول نصف آن را میریزیم و بهم می زنیم و بعد بقیه آن را اضافه می کنیم و بهم میزنیم. در این زمان می بینیم که بخاری از آن خارج می شود. حدود 20 ثانیه محلول را هم میزنیم تا رنگ آن شبیه آب شود. حالا آن را کنار می گذارم. در جایی قرار می دهم که کاملا بی خطر و ایمن باشد و روی آن هم برچسبی می زنم و بخصوص از دسترس بچه ها دور نگه می دارم.

2- وزن کردن روغن ها

950 گرم روغن زیتون و 50 گرم روغن نارگیل را دقیقا وزن می کنم. در واقع 95 درصد روغن زیتون و 5 درصد روغن نارگیل استفاده می شود. روغن نارگیل باعث خشکی پوست می شود. روغن نارگیل رو در مایکرویو گرم کردم. اگر برای مدتی در معرض نور خورشید هم قرار بگیرد کار مایکروویو را می کند. بعلت اینکه میزان 50 گرم هست، قاشق قاشق آن را به روغن زیتون اضافه می کنم. بعد با یک هم زن هم، آن را هم می زنم. در این زمان می شود اسانس و رنگ را هم اضافه کرد.

3- حالا من روغن و قلیاب را که دیروز آماده کرده ام و کاملا سرد شده را دارم. روغن های لازم دیگر مثل لوندر را هم می شود به محلول افزود. البته لازم نیست اما اگه دوست دارید این روغن ها را هم می توان به صابون دست ساز خود بیفزاییم. البته از رنگ های طبیعی هم می توان بهره برد تا ساخت صابون دست ساز خوش رنگ شود.

قالب را می توان از نوع قالب های سیلیکونی که در بازار هست انتخاب کرد. بشقاب برای قرار دادن وسایل مورد استفاده، مخلوط کن دیگر وسایل مورد نیاز است.

 ساخت صابون دست ساز گیاهی خانگی طرز تهیه تولید روش ساده و گام به گام

ساخت صابون دست ساز گیاهی خانگی طرز تهیه تولید روش ساده و گام به گام

من معمولا به صابون لوندر اسطوخودوس خود مقداری پودر لوندر یا اسطوخودوس به روغن زیتون و روغن نارگیل اضافه می کنم و همچنین مقداری رنگ طبیعی صورتی. همچنین مقداری  kaolin clay رس کائولین که برای ماسک صورت استفاده می شود این یک رس سفید استرالیایی است. این انتخاب شماست که این ها را اضافه کنید یا نه. مخلوط این ها در ابتدا قبل از اضافه کردن قلیاب خیلی بهتر است.

خوب حالا دستکش رو می پوشم. مخلوط کن رو وارد محلول می کنم. نکنه آن که همیشه سر مخلوط کن بایستی از سطح روغن پایین تر باشد تا به بیرون روغن و مخلوط ما پرتاب نشود. گاهی رس کمی بیشتر طول می کشد تا ترکیب شود. همینطور سعی کنیم حباب ایجاد نشود.

حالا قلیاب رو اصافه می کنیم کاملا و به آرامی آن را داخل مخلوط میریزم و بهم میزنم. رنگ شروع به تغییر می کند. به اندازه ایی هم میزنم تا براحتی بتوان آن را داخل قالب ریخت و یا وقتی که مخلوط کن را از مخلوط بیرون می کشیم یک رد نرمی روی آن باقی می ماند.

مخلوط یک رنگ کرمی به خود می گیرد. سعی شود مخلوط کن به ته ظرف نزدیک باشد تا جباب ایحاد نکند. حالا می شود برخی از روغن های دیگر را به مقدار کم به آن اصافه نمود.

حالا مخلوط درون قالب ریخته می شود. البته می شود روی آن را به حالت فانتزی هم در آورد. کمی که سفت شد می توان الگوهایی با یک میله کوچک روی صابون هم ایجاد کرد. مقداری گل لوندر روی آن اضافه می کنم. البته می توان آن را داخل قالب هم مخلوط کرد البته احتمالا به رنگ قهوه ایی ممکن است در بیایید همه گیاهان این حالت را می یابند.

بهتر است روی آن پوشانده شود بدین طریق صابون به آرامی گرم شود و به روند ساخت صابون کمک کند. بعد از پوشاندن سر قالب می توان یک حوله را دور آن کشید. در تابستان یک لایه کافی است. بالا رفتن دمای زیاد صابون را منبسط می کند.

12 ساعت (8 تا 15 ساعت) بعد برمی گردم. (برخی 24 ساعت می گویند) ساخت صابون دست ساز برای برش آماده است. و یک حالت ژله ایی پیدا می کند. بعد با چاقو برش انجام می دهیم. 6 تا 8 هفته نیاز هست تا ساخت صابون دست ساز تکمیل و قابل استفاده شود. (زودتر استفاده کردن باعث سوزش و سوزاندن پوست می شود) برای خشک شدن سریعتر می توان از رطوبت گیر ها هم استفاده کرد.

اجازه بدهیم همه چیز در ساخت صابون دست ساز روند طبیعی خود را داشته باشد.

صابون دست ساز تولید تهیه وساخت شما آماده است. مسلما در روند ساخت سابون شما هم هیجان زده خواهید شد و در انتها از استفاده از صابون دست ساز خود لذت خواهید برد.

تولید و عرضه صابون دست ساز

به روش طبیعی خانگی و سالم

تولید کننده شیر خشک شتر: خرید مستقیم برای صنایع غذایی آرایشی بهداشتی

تولید کننده شیر خشک شتر: خرید مستقیم برای صنایع غذایی آرایشی بهداشتی

ما به عنوان بهترین تامین و تولید کننده شیر خشک شتر در ایران آمادگی عرضه عمده و مستقیم این محصول منحصر بفرد را برای مصرف در صنایع غذایی، دارویی، پزشکی، آرایشی و بهداشتی داریم. با خرید بی واسطه و مستقیم، تولیدی با قیمت فروش مقرون به صرفه را از درب کارخانه تحویل می گیرید.

اثر درمانی شیر خشک شتر اوتیسم بهترین قیمت خرید عمده

اثر درمانی شیر خشک شتر اوتیسم: بهترین قیمت خرید عمده

اثر درمانی شیر خشک شتر بر درمان افراد مبتلا به اوتیسم بارها تایید شده است. این لبنیات سالم مناسب برای دیابت و بیساری دیگر از بیماری ها می تواند هم به عنوان درمان، دارو و هم پیشگیری بکار رود. شما می توانید بهترین قیمت خرید عمده را از کارخانه تامین و تولید کننده خریداری کنید.

چرا خرید صابون دست ساز شیر شتر اهمیت دارد و مفید است؟

چرا خرید صابون دست ساز شیر شتر اهمیت دارد و مفید است؟

صابون شیر شتر از شیر شتر به همراه روغن های مرغوب گیاهی تهیه می شوند. در روش و نحوه تهیه و تولید صابون دست ساز شیر شتر، از مواد مفید با اهمیت و خاصیت ویژه برای پوست که در روغن ها وجود دارند، هم استفاده می شود. با توجه روش تهیه و ساخته شدن این گونه صابون دست ساز شیر شتر مواد مفید برای پوست بدن از بین نرفته و درون صابون ها باقی می مانند.

به ما ایمیل بفرستید

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.