شتر عادت رژیم غذایی زیستگاه

شتر عادت رژیم غذایی زیستگاه

شترها پستاندارانی هستند با پاهای بلند و کوهان. دو نوع شتر داریم: شتر یک کوهانه و شترهای دو کوهانه. کوهان ها دارای ذخایر چربی هستند. در هنگام لزوم این چربی در فرایند متابولیسم تبدیل به آب و غذا می شود.
شترها علاوه بر کوهان ها، شیوه های دیگری برای انطباق با محیطشان دارند. آنها یک پلک سوم دارند که چشم شان را از شن و ماسه محافظت می کند. با دو ردیف مژه هم از چشم خود محافظت می کنند. شن ها می تواند یک مشکل بزرگ در بیابان ها و کویر ها باشد، اما نه برای شترها. آنها می توانند سوراخ های بینی خود را در طوفان شن و ماسه ببندند.

انسان ها شتران را به عنوان وسیله حمل و نقل برای هزاران سال استفاده کرده اند. آنها می توانند در حدود 170 تا 270 کیلو گرم را حمل کنند. شتران را “کشتی بیابان” هم می نامند. آن ها اغلب منبع اصلی گوشت، شیر و حتی محصولات چرمی یا پشم برای انسان ها بوده است.

زیستگاه شتر
این حیوان در نقاط مختلف جهان یافت می شود. بیشتر در شمال آفریقا و خاورمیانه، و در آسیای میانه زندگی می کند. بسیاری از مردم فکر می کنند که شترها فقط در هوای گرم زندگی می کنند، اما شتران در درجه حرارت های مختلف از منهای 29 درجه سانتیگراد 49 درجه سانتیگراد خوب عمل می کنند.

عادت شتر
شترها حیواناتی اجتماعی اند و دوست دارند در گله باشند. گله توسط یک اشتر نر برتر هدایت می شود.

بارداری شتر
دوره بارداری شتران 12 تا 14 ماه اشت. شترها معمولا تنها یک بچه دارند، اما گاهی اوقات اشتر دوقلو زایی هم دارد. اشتر تازه متولد شده قادر به راه رفتن در عرض 30 دقیقه است، هر چند که تا دو هفته قادر به پیوستن به گله نیستند. شتران در 7 سالگی کاملا بالغ می شوند. شتر در حدود 17 سال زندگی می کند.

اندازه شتر
بیشتر شترها ارتفاع شانه 1.8 متر است و طول بدن آن ها 3 متر رشد می کند. معمولا وزن 600 تا 1000 کیلوگرم دارند.

رژیم غذایی شتر
لب های ضخیم شتر به آن ها اجازه می دهد چیزهایی را که اکثر حیوانات دیگر نمی توانند بخورند، براحتی چرا کنند، و مانند گیاهان سرسبز استفاده کنند. با این حال، شترها گیاهخوار است.
نوشیدن آب تا حد امکان، زمانی که آب در دسترس شتر باشد از اهم واجبات است. این قضیه برای شترها جنبه حیاتی دارد. شتر ها می توانند 113 لیتر آب را تنها در عرض 13 دقیقه بنوشند.
هنگامی که غذا و آب کم است، شتر چربی خود را می سوزاند، 9.3 گرم چربی باعث تولید 1.13 گرم آب می شود. شتر می تواند تا شش ماه بدون غذا و آب زنده بماند.

حقایق دیگر از شتر
شترها می تواند با سرعت 40 کیلومتر در ساعت حرکت کند. اگر صاحب آنها عجله داشته باشد، می توانند سرعت خود را تا 67 کیلومتر بر ساعت هم برساند.

کوهان شتر مانند یک ظرف ذخیره سازی عمل می کند. وقتی شترها از چربی های ذخیره شده خود استفاده می کنند، کوهان کوچک و کوچکتر می شود. هنگامی که آنها دوباره بخورند کوهان دوباره پر از چربی می شود.

شتران دارای گلبول های قرمز بیضی شکل هستند. زمانی که آب کم است این گلبول های قرمز براحتی در خون حرکت می کنند.

شترها را حیوانی می شناسند که بر روی مردم تف می کنند. حقیقتا، حیوانات محتویات معده خود را همراه با تف را پرتاب می کنند. البته هنگامی که شتر تهدید شود، این یک تاکتیک دفاع است.

شتر صداهای خاصی و متنوعی از خود نشان دهند. یکی از صداهای شتر نیز برای صدای شخصیت Chewbacca در فیلم های جنگ ستارگان استفاده شد.

منبع:

https://www.livescience.com/27503-camels.html

عرضه بهترین تامین کننده ویتامین ث بدن، شیر شتر دوغ شتر
/توسط

عرضه بهترین تامین کننده ویتامین ث بدن، شیر شتر دوغ شتر

عرضه بهترین تامین کننده ویتامین ث بدن، شیر شتر دوغ شتر. محصولات لبنی شیرشتر (شیر شتر، دوغ شتر، سرشیر شتر، کشک شتر پودر شیر خشک شیر...) نسبت به دیگر انواع شیر بخصوص شیر گاو دارای ویتامین ث می باشد. فروش لبنیات شتر در حال رشد خوبی است. چرا ویتامین ث برای ما مهم است؟ این نوع ویتامین در چه نوع مواد غذایی وجود دارد؟ بهترین تامین کننده ویتامین برای بدن ما چیست؟
آشنایی با گوشت شتر، خرید خواص فواید ارزش غذایی و پخت
/توسط

آشنایی با گوشت شتر، خرید خواص فواید ارزش غذایی و پخت

آشنایی با گوشت شتر خواص فواید ارزش غذایی طرز پخت و عرید آن سوال بسیاری است. ارزش غذایی، دارویی درمانی گوشت شتر چیست؟ آیا با گوشت شتر آشنا هستید؟ چه بخش هایی از گوشت شتر را می توان خورد؟ طرز تهیه، پخت، مصرف و خوردن گوشت شتر چگونه است؟ آیا می توان از گوشت شتر کباب کوبیده، شامی، کتلت،  استیک، همبرگر و دیگر انواع عذا ها درست کرد؟ آیا می توان گوشت شتر را به صورت چرخ کرده استفاده کرد؟ برای تهیه غذا با گوشت شتر راهنما، روش پخت، دستور غذایی خاص نیاز است؟ آیا می توان از گوشت شتر برای زنان باردار، حامله، شیرده و کودکان استفاده کرد؟

به ما ایمیل بفرستید