شتر طب سنتی و پزشکی نوین

شتر طب سنتی: روایتی از امام صادق علیه السلام: شیر شتر درمان هر بیماری است. بدن را پاک، و چربی و الودگی های موجود داخل بدن را نیز خارج می کند.

در طب و پزشکی سنتی اعتقاد بر این است که شیر شتر رگ های بدن را شسته و پاک می کند،  و آن ها را باز می کند. درد گردن، درد پا ها، درد کتف، گرفتگی رگ و تنگ شدن رگ ها بیشتر به رگ ها بر می گردد. همانطور که می دانیم علت فشار خون تنگ شدن غروق است. در منظر شتر طب سنتی  شیر شتر باز کننده رگ ها و عروق است.

گوشت شتر

شتر طب سنتی معروف به تحمل شرایط سخت آب و هوائی است. ساختار بدنی شتر آن را مناسب زندگی در شرایط نا مناسب می کند. لذا مصرف گوشت آن، با توجه به  حسب رابط خورنده خورده شده، همان اترات را روی انسان می‌گذارد و سخت‌ کوشی و مقاومت جسم و روح فرد را در پی خواهد داشت.

طب سنتی می گوید: با توجه گرم بودن گوشت شتر، بویژه برای اشخاص سرد مزاج پیشنهاد می شود. حتی پیچیدن پوست شتر به دور اندام سرد به آن اندام گرما می دهد.

چربی و کوهان شتر از نظر طب سنتی جزء بهترین روغن‌ ها و چربی‌ ها جهت گرما بخشی به اندام و رفع سردی معرفی می شود. تسکین درد مفاصل بدوین وسیله حاصل می شود.

برای درمان کمبود پلاکت خون طب سنتی می گوید: ترکیب مغز شتر ( دو واحد) با گوسفند (یک واحد) را پخته و روزی یک قاشق میل شود.
مصرف زیاد گوشت شتر برای افراد گرم مزاج را طب سنتی پیشنهاد نمی دهد و بهتر است با انواع دیگر خوراکی های سرد مصرف شود.
دوغ شتر خواصی از جمله برای استخوان سازی و درمان دیابت دارد.

برای خرید

محصولات سلامت محور بر مبنای طب سنتی و نوین با ما تماس بگیرید

شیر شتر دوغ شتر جلوگیری پیشگیری درمان دیابت

شیر شتر دوغ شتر جلوگیری پیشگیری درمان دیابت

درمان دیابت یا پیشگیری از دیابت چگونه براحتی امکان پذیر است؟ شیر شتر دوغ شتر جلوگیری پیشگیری دیابت و درمان دیابت را ممکن کرده اند.
کنترل گلیسمی و آنزیم های آنتی اکسیدان شیر شتر دوغ شتر برای درمان بیماری دیابت

کنترل گلیسمی و آنزیم های آنتی اکسیدان شیر شتر دوغ شتر برای درمان بیماری دیابت

مصرف شیر شتر و محصولات لبنی شیر شتر (دوغ شتر سر شیر شتر کشک شتر و ...) باعث افزایش تولید آنزیم های آنتی اکسیدان بدن و کاهش استرس اکسیداتیو و کنترل گلیسمی می شود.

به ما ایمیل بفرستید