عرضه بهترین تامین کننده ویتامین ث بدن، شیر شتر دوغ شتر

عرضه بهترین تامین کننده ویتامین ث بدن، شیر شتر دوغ شتر
تامین کننده ویتامین ث بدن چیست؟
عرضه بهترین تامین کننده ویتامین ث بدن، شیر شتر دوغ شتر. محصولات لبنی شیرشتر (شیر شتر، دوغ شتر، سرشیر شتر، کشک شتر پودر شیر خشک شیر…) نسبت به دیگر انواع شیر بخصوص شیر گاو دارای ویتامین ث می باشد. فروش لبنیات شتر در حال رشد خوبی است. چرا ویتامین ث برای ما مهم است؟ این نوع ویتامین در چه نوع مواد غذایی وجود دارد؟ بهترین تامین کننده ویتامین برای بدن ما چیست؟

ویتامین ث چیست؟

چرا ویتامین ث برای ما مهم است؟ این نوع ویتامین در چه نوع مواد غذایی وجود دارد؟
نام دیگر ویتامین ث اسید اسکوربیک است و با این نام هم شناخته می شود. ویتامین ث ویتامینی محلول در آب است، که در بعضی از غذا ها به صورت طبیعی هم موجود دارد.

ویتامین ث در بدن انسان بر خلاف بسیاری از گونه ها دیگر حیوانات ساخته نمی شود. لذا بدن نیاز به تامین کننده ویتامین ث دارد، که با خوردن و نوشیدن غذایی هایی که دارای این ویتامین هستند نیاز خود را بر طرف می کند.

ویتامین ث برای ساخت طبیعی کلاژن، ال-کارنیتین و انتقال دهنده‌ های عصبی خاص مورد نیاز بدن است. ویتامین ث در سوخت و ساز یا متابولیسم پروتئین هم نقش ایفا می کند.

کلاژن تامین کننده سلامت پوست

کلاژن در درمان زخم‌ ها دارای نقش مهمی است. ویتامین ث یک آنتی اکسیدان مهم هم هست. پژوهش های متعدد نشان دهنده آن است که ویتامین ث ساخت و تولید آنتی اکسیدان‌ ها در بدن را تحریک می کند.

پژوهش های متعددی از تاثیر و کارایی ویتامین سی در پیشگیری یا به تاخیر انداختن رشد و توسعه سلول‌ ها و یاخته های سرطانی خاص، بیماری‌ های قلبی عروقی و برخی بیماری های دیگر  حکایت دارد، که در آن استرس اکسیداتیو نقش مهم و حیاتی دارد. کارایی و تاثیر ویتامین ث در سیستم ایمنی بدن کاملا شناخته شده است.

عرضه بهترین تامین کننده ویتامین ث بدن، شیر شتر دوغ شتر

عرضه بهترین تامین کننده ویتامین ث بدن، شیر شتر دوغ شتر

کمبود ویتامین ث بیماری اسکوروی را ایجاد می کند، که با علائم آن می توان به خستگی، سستی، ضعف و آسیب پذیری مویرگی اشاره کرد. سلول‌ها ویتامین C را از طریق پروتئین حمل کننده خاص جمع آوری می‌کنند. در برخی پژوهش های علمی و آزمایشگاهی محققان دریافته اند که ویتامین ث اکسید شده یا دهیدرواسکوربیک اسید از طریق بعضی از حاملان گلوکز وارد سلول‌ ها یا یاخته ها می‌شوند و سپس به صورت داخلی به اسید اسکوربیک احیا می شوند.

میزان مورد نیار ویتامین ث روزانه

 تقریبا، ۷۰ الی ۹۰ درصد ویتامین ث با مصرف ۳۰ الی ۱۸۰ میلی گرم از آن در روز جذب می‌شود. با این حال، در دوزهای بالاتر از یک گرم در روز، جذب این ویتامین کمتر از ۵۰ درصد خواهد بود و اسید اسکوربیک متابولیزه نشده وارد ادرار می‌شود و از بدن دفع می‌گردد.

کمبود ویتامین ث در بدن:

کمبود خیلی زیاد ویتامین ث در بدن انسان باعث اسکوروی می‌ شود. با توجه به میزان ذخیره  ویتامین ث در بدن زمان ظهور و بروز بیماری  متغیر می شود. در هر حال در مدتی حدود یک ماه یا کمتر علائم آن ظاهر می شود. از نشانه های آن می توان به خستگی، ضعف و التهاب لثه اشاره کرد مه ابتدا پدید می اید. اگر تامین کننده ویتامین سی بدن مهیا نباشد، با گسترش و کمبود ویتامین ث ساخت و ساز و سنتز کلاژن هم با مشکل و اختلال مواجه می شود. بافت‌ های همبند ضعیف تر و ضعیف تر می شوند. در نتیجه آن پتشی، اکیموز، پورپورا، درد مفاصل، بهبود ضعیف زخم، هیپرکراتوزیس را شاهد خواهیم بود.

ویتامین ث و سلامتی بدن:

به دلیل اینکه ویتامین ث همانند یک آنتی اکسیدان عمل می‌ کند، پس نقش موثر و مهمی در عملکرد و کارکرد سیستم ایمنی بدن ایفا می کند. در نتیجه پیشگیری، بهبودی و درمان بیماری‌ های متفاوتی را باعث خواهد شد. می توان به بیماری‌ هایی مانند سرطان (پیشگیری و درمان) بیماری‌های قلبی عروقی، دژنراسیون مربوط به سن و آب مروارید و سرماخوردگی اشاره کرد.

پیشگیری از سرطان:

مصرف بیشتر مواد غذایی مانند محصولات لبنی شیر شتر (شیرشتر، دوغ شتر، سرشیر شتر، کشک شتر، پودر شیر خشک شتر…) و میوه‌ ها و سبزیجات ثابت شده است که خطر ابتلا به بسیاری از انواع سرطان را در پی خواهد داشت.

همانا این به دلیل سطح بالای ویتامین ث در محصولات لبنی شیر شتر (شیرشتر، دوغ شتر، سرشیر شتر، کشک شتر، پودر شیر خشک شتر…)  است. با داشتن بهترین تامین کننده ویتامین ث، ما از تشکیل مواد سرطان زا همانند نیتروسامین در درون بدن جلوگیری و یا آن را محدود می‌کنیم. تامین کننده ویتامین سی طبعی و به اندازه پاسخ سیستم ایمنی بدن را بالا برده و متعادل می کند. به دلیل عملکرد آنتی اکسیدانی ویتامین ث آسیب اکسیداتیو که باعث سرطان می‌شود را بدین ترتیب کاهش زیادی خواهیم داد.

عرضه بهترین تامین کننده ویتامین ث بدن، شیر شتر دوغ شتر

عرضه بهترین تامین کننده ویتامین ث بدن، شیر شتر دوغ شتر

بعضی از پژوهش ها از رابط معکوس بین مصرف ویتامین ث به طور روزانه، مداوم و به اندازه که در محصولات لبنی شیر شتر (شیرشتر، دوغ شتر، سرشیر شتر، کشک شتر، پودر شیر خشک شتر…)  و سبزیجات یافت می شود و سرطان ریه، سینه، روده، مقعد، معده، دهان، حنجره یا حلق و مری حکایت می کند.غلظت پلاسمایی ویتامین ث در کسانی که سرطان دارند کمتر از دیگران است.

بیماری‌های قلبی عروقی:

مصرف بالای میوه و سبزیجات . محصولات لبنی شیر شتر (شیرشتر، دوغ شتر، سرشیر شتر، کشک شتر، پودر شیر خشک شتر…) ابتلا به بیماری‌ های قلبیعروقی را کاهش می دهد. یکی از علت های این قضیه می تواند محتوای آنتی اکسیدانی این مواد غذایی باشد. ویتامین ث با توجه به ویژگی آنتی اکسیدانی خود، قادر است وابستگی مونوسیت به اندوتلیوم را  هم کاهش دهد، تولید نیتریک اکسید وابسته به اندوتلیوم را هم بهبود می بخشد، در نتیجه ابتلا به بیماری‌ های قلبی عروقی را می کاهد.

سرماخوردگی:

در سال ۱۹۷۰،لینوس پائولینگ این موضوع را عنوان کرد که ویتامین ث، در درمان، پیشگیری  و یا جلوگیری از سرماخوردگی می تواند بسیار موفق عمل کند. نتایج حاصل از مطالعات کنترل شده پس از آن متناقض است و همین امر موجب ایجاد سردرگمی و اختلاف شده است. در پزوهش انجام شده در مطالعات علمی قبلی که در سال ۲۰۰۷  انجام شد، مصرف حداقل ۲۰۰ میلی گرم در روز را برای  ویتامین ث پیشنهاد داده است.

 

منبع:

http://144drzahrashahbazipharmacy.ir/
عرضه بهترین

محصولات لبنی شیر شتر در ایران و خارج از ایران

به ما ایمیل بفرستید

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.