قیمت پنیر شیر شتر خواص اقسام

قیمت پنیر شیر شتر خواص اقسام

قیمت پنیر شیر شتر خواص اقسام

قیمت پنیر شیر شتر چطور چقدر است؟ قیمت پنیر شتر در ایران چقدر است؟ آیا پنیر شیر شتر هم مانند دیگر اقسام محصولات لبنی شیر شتر درای خواص بهداشتی درمانی و سلامت است؟

یک شرکت محلی در دبی مدتی است که تولید پنیر شیر شتر آغاز کرده است. برخی معتقدند تهیه و درست کردن پنیر شیر شتر به دلایلی که به خواص محصولات لبنی شتر بر می گردد غیرممکن است. چرا که شیر شتر به راحتی به شیر گاو یا شیر گوسفند تبدیل به پنیر نخواهد شد.

اما پس از سه سال کار، شیر شتر و محصولات لبنیات شیر شتر در دبی، که پنیر شیر شتر را تولید کرده است. گرچه که فروش، تولید و قیمت آن فعلا محدود به برخی از فروشگاه ها شده است.

سه نوع از اقسام پنیر شیر شتر در سوپر مارکت های امارات در دسترس خواهد بود.  یکی از مسئولان شرکت تولید کننده پنیر شیر شتر می گوید: تولید پنیر شیر شتر مشکل بود، زیرا ماده جامد در شیر شتر کمتر از گاو است. شیر شتر حاوی کمتر از 10 درصد جامدات است، که باعث می شود که تولید پنیر که به لحاظ تجاری قابل قبول باشد، را سخت شود. او اضافه کرده است که: در شیر گاو، مواد صنعتی و مصنوعی هم اضافه می شوند که ما نمی خواهیم اضافه کنیم زیرا ما می خواهیم به یک پنیر برتر برسیم.

قیمت پنیر شیر شتر خواص اقسام

قیمت پنیر شیر شتر خواص اقسام

عملکرد پایین تولید پنیر از شیر شتر بدان معنی است که قیمت پنیر شتر گران خواهد بود. گرچه قیمت هنوز اعلام نشده است، و تنها در سوپر مارکت های انتخاب شده  فروش می رود.

برای تولید سه نوع پنیر شیر شتر، فعلا حدود یک هزار لیتر در روز از شیر شتر استفاده می شود.  در سال اول مقدار بسیار کم تولید خواهد شد زیرا شیر شتر کافی وجود ندارد و تقاضای زیادی برای آن هست. این یعنی قیمت پنیر شیر شتر را بالا می برد.

یکی از پنیر های شیر شتر برای سالادها ایده آل است، یکی دیگر برای پخت و پز و سوم پنیر شیر شتر برای سر سفره است.

پنیر  شیر شتر برای سالاد دارای طعم مشابه با پنیر فتا است، با یک بافت خامه ای، در حالی که پنیر پخت و پز شبیه به موتزارلا است.

مواد تشکیل دهنده پنیر شتر سالم هستند. شیر شتر دارای 40 درصد کمتر چربی و کلسترول نسبت به شیر گاو است، با سه برابر ویتامین C، بیشتر مواد معدنی و آهن خیلی بالاتر.

شتر شیر و محصولات لبنی شیر شتر دارای مزایای زیادی است. محصولات لبنی شیر شتر مانند پنیر شیر شتر، دوغ شتر، سرشیر یا کشک شتر غنی از ویتامین C، کلسیم است و دارای بسیاری از عناصر غذایی است.

یک شرکت در موریتانی هم 20 سال است که پنیر شیر شتر شبیه به بری را تولید کرده است اما فقط در نوکچوت، پایتخت کشور فروش پنیر شیر شتر انجام می شود.

تعداد کم شتر های تولید کننده شیر شتر، میزان حدود 6 لیتر روزانه تولید شیر از مشکلات عدم رویت محصولات لبنی شیر شتر مانند پنیر شتر، سر شیر شیر یا کشک شتر، و … است.

تولید توزیع محصولات شیر شتر

بسیاری از محصولات شیر شتر در کشور تولید می شود. قیمت تمام شده پایین محصولات شیر شتر در مقایسه با بازار جهانی و کیفیت مناسب آن، بازار و مشتریان خاص خود را داراست. تاریجچه طولانی در طب سنتی و تایید اثرات مثبت آن در سلامت انسان توسط پزشک نوین، بیش از پیش افراد بیشتری را به شمت خ.د جذب کرده است.

شیر شتر، دوغ شتر، پودر شیر خشک شتر یا شیر خشک شتر، سرشیر شتر یا کشک شتر، از محصولاتی است که می توان در کشور تهیه و از آن استفاده کرد.

صابون شیر شتر به همراه کرم کوهان شیر شتر علاوه بر خواص درمانی دارای ویژگی های بهداشتی آرایشی وزیبایی هم هست.

فروشگاه ها رستوران ها و توزیع و پخش کنندگان داخلی می توانند وارد بازار متنوع و بکر این محصول شوند. محصولات ما دارای گواهی های معتبر از وزارت بهداشت است و تاییدیه و گواهی برخی انجمن های معتبر کشور را داراست.

برای خرید عمده محصولات ما بسور مستقیم با ما در تماس باشید و با قیمت تولیدی سفارش خرید بدهید.

منبع:

https://www.thenational.ae/

راهنمایی

تهیه، مصرف، خرید عمده و محصولات لبنی شیر شتر