11 دلیل برای نوشیدن و مصرف شیر شتر و محصولات لبنی شتر

نوشیدن شیر شتر و مصرف محصولات لبنی شتر، به دلیل های مختلف توجیه پذیر است.

 

شتر گونه ایی با توانایی های ویژه

شتر ها به دلیل توانایی در سفرهای طولانی در بیابان بدون احساس گرما مشهور هستند. برخلاف اعتقاد عامه، شترها آب را در کوهان های خود ذخیره نمی کنند – آن ها در واقع شامل چربی هستند و به شتر اجازه می دهد تا حتی در گرمترین اقلیم ها هم بدون غذا نمانند و  تغذیه کنند.

این ویژگی های شتر، آن را به عنوان وسیله حمل و نقل بسیار مهم در خاورمیانه برای قرن ها مطرح ساخته بود. شاید در دنیای غرب کمتر  این واقعیت شناخته شده است که شیر شتر و محصولات لبنی دیگر شیر شتر (دوغ شتر، سر شیر شتر، کشک شتر، پنیر شتر و ..) یک منبع غنی از مواد مغذی است که برخی از مزایای آن برای سلامت، تندرستی و شادابی شگفت انگیز و بی نظیر است و همتا ندارد. نوشیدن و مصرف آن از گذشته ها در خاورمیانه مرسوم بوده است.

شیر شتر خوردن شیر شتر و محصولات لبنی دیگر شیر شتر (دوغ شتر، سر شیر شتر، کشک شتر، پنیر شتر و ..) خیلی غنی تر از شیر گاو، شیر گوسفند و یا شیر بز است و و از نظر منبع پروتئین و سایر مواد مغذی بسیار بهتر و بالاتر است.

11 دلیل برای نوشیدن و مصرف شیر شتر و محصولات لبنی شتر

11 دلیل برای نوشیدن و مصرف شیر شتر و محصولات لبنی شتر

در واقع، نوشیده و مصرف شیر شتر و محصولات لبنی دیگر شیر شتر (دوغ شتر، سر شیر شتر، کشک شتر، پنیر شتر و ..) شامل ترکیبات است که می تواند به کنترل دیابت، افزایش سیستم ایمنی بدن، بهبود گردش خون و سلامت قلب کمک کند. حتی  از آن بعنوان یک درمان برای اوتیسم هم یاد می شود.

در اینجا 11 دلیل برای نوشیدن شیر شتر را مرور می کنیم.

11 دلیل برای نوشیدن و مصرف شیر شتر و محصولات لبنی دیگر شیر شتر

1. شیر شتر یک منبع طبیعی پروتئین به خصوص پروتئین انسولین است، نوشیدن شیر شتر و شیر شتر و محصولات لبنی دیگر شیر شتر (دوغ شتر، سر شیر شتر، کشک شتر، پنیر شتر و ..) به معنای آن است که می تواند به تنظیم میزان گلوکز خون کمک کند. به عنوان مثال، مطالعه ایی در سال 2005 توسط مرکز تحقیقات دیابت Bikaner نشان داد که نوشیدن شیر شتر می تواند به مردم کمک کند تا دیابت خود را بهتر مدیریت کنند. نشانه هایی وجود دارد که ممکن است حتی باعث جلوگیری از این وضعیت شود.

2. این بهترین چجایگزین برای شیر مادر است. هیچ منبع  گلوگزحیوانی به اندازه ای  شیر مادر مناسب نیست که بتواند نیاز به عذای دیگر را کامل تامین کند و در واقع یک غذای ایده آل وجود ندارد. در واقع، در بسیاری از فرهنگ های حاورمیانه شیر شتر به عنوان دارو برای درمان کودکان مبتلا به سوء تغذیه استفاده می شود.

3. شیر شتر برای محیط زیست بهتر است. تعداد زیادی گاو شیر ی میلیون ها تن گاز متان را تولید می کنند که عامل مهمی برای گرم شدن کره زمین است. در مقابل، شتر ها نسبت به تولید خود کمتر به محیط زیست اسیب وارد می کنند.

4. شیر شتر با پروتئین ضد میکروبی خود، می تواند به حفظ سیستم ایمنی بدن ما کمک کند. به ویژه، شیر شتر شیر شتر و محصولات لبنی دیگر شیر شتر (دوغ شتر، سر شیر شتر، کشک شتر، پنیر شتر و ..)  غنی از ایمونوگلوبولین های کوچک است که می تواند به هدف و خنثی کردن آنتی ژن های خارجی کمک کند.  اندازه کوچک، عامل کلیدی آنتی بیوتیک است.

علاوه بر این، تحقیقات اولیه نشان می دهد شیر شتر ممکن است به افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی مانند مولتیپل اسکلروزیس و بیماری کرون کمک کند.

11 دلیل برای نوشیدن و مصرف شیر شتر و محصولات لبنی شتر

11 دلیل برای نوشیدن و مصرف شیر شتر و محصولات لبنی شتر

5. شیر شتر شامل ده برابر مقدار آهن نسبت به شیر گاو است. و همانطور که همه ما می دانیم، آهن برای اکسیژن سازی خون ضروری است. بنابراین، نوشیدن شیر شتر می تواند از کم خونی جلوگیری و باعث بهبود گردش خون شود.

6. شیر شتر غیر آلرژیک است و به کاهش حساسیت آلرژیک کمک می کند. افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز هیچ مشکلی با مصرف شیر شتر ندارند. علاوه بر این، ترکیبات شیر ​​شتر به نظر می رسد حساسیت آلرژیک را در افرادی که آنها را می نوشند کاهش دهد. به عبارت دیگر، کسانی که آن را مصرف می کنند به نظر کمتر حساس به واکنش های آلرژی را دارند.

7. شیر شتر  اسید چرب پیچیده دارد که می تواند سطح شیر بسیار موثر و کارا عمل می کند.

8. این منبع عالی از پروبیوتیک ها است که رشد باکتری سالم در دستگاه گوارش را افزایش می دهد.

9. شواهد بی نظیری وجود دارد که نشان می دهد شیر شتر ممکن است برای کودکان مبتلا به اوتیسم مفید باشد. تا به امروز، آزمایش های بالینی گسترده ای در حال انجام است. با این حال، یک مطالعه نشان داد که مصرف شیر شتر باعث کاهش علائم اوتیسم در تعدادی از بیماران شد.

بسیاری از متخصصان اوتیسم بر این باورند که شیر گاو حاوی یک نوع پروتئین است –  که کازئین نامیده می شود – می تواند برای بیماران مبتلا به اوتیسم مضر باشد. از سوی دیگر، شیر شتر حاوی پروتئین های مختلف و همچنین آنتی بادی هایی است که به نظر می رسد بچه های اوتیستیک را به خطر نمی اندازند.

11 دلیل برای نوشیدن و مصرف شیر شتر و محصولات لبنی شتر

11 دلیل برای نوشیدن و مصرف شیر شتر و محصولات لبنی شتر

برخی از والدین که شیر مادر شان را به رژیم غذایی کودکان مبتلا به اوتیسم اضافه کرده اند، نشان می دهد که بچه های آنها الگو های خواب بهتر، مشکلات گوارشی کمتری و مهارت های اجتماعی بهتر را داشته اند.

10. شیر شتر حاوی  پروتئین های فراوانی، از جمله انواع موجود در شیر گاو یا شیر بز است. در نتیجه، در ارتقای سلامت عضلات، استخوان ها و اندام های بدن بسیار مفید است. شیر شتر پر از پروتئین است

11. این فوق العاده عالی است که بدانیم! و این ممکن است بیشتر مردم را شگفت زده کند، اما شیر شتر مانند شیر گاو، است اما با طعم کمی شور. شیر شتر گرانتر است، زیرا اکثر مزارع شتر متعلق به خانواده های کوچکی هستند که فقط چندین گالن در روز تولید می کنند. اما برای افرادی که مبتلا به دیابت، عدم تحمل لاکتوز یا سایر مشکلات سلامتی هستند، مزایای بهداشت شیر ​​شتر در مقابل ارزش سلامتی آن بسیار هم ارزان است.

تا همین اواخر، فروش شیر شتر خیلی معمل نبود اما روند رو به رشدی از افزایش آن مشاهده شده است. بدون شک، قیمت های بالا و امکانات محدود، دو پله جلوگیری از مصرف گسترده تر است. با  وجود این، شواهدی از مزایای بهداشتی آن همچنان در حال افزایش است.

آیا شما آماده هستید که برای سلامتی خود هزینه کنید و سلامتی تندرستی را براحتی وارد زندگی خود کنید. آیا آماده اید برای نوشیدن شیر شتر به ما بپیوندید؟ برای شروع برای مصرف محصولات لبنی شیر شتر، مانند شیر شتر دوغ شتر، سر شیر شتر، یا کشک شتر و .. با ما تماس بگیرید.

 

منبع:

thealternativedaily

با مصرف محصولات شیر شتر

پس از مدت کوتاهی خودتان سلامتی را لمس خواهید کرد

قیمت فروش شیر خشک شتر عمده درمان طبیعی بی نظیر دیابت و گاستریت یا ورم معده

قیمت فروش شیر خشک شتر عمده: درمان طبیعی بی نظیر دیابت و گاستریت یا ورم معده

خرید عمده شیر خشک شتر برای پیشگیری درمان بیماری

خرید عمده شیر خشک شتر: برای پیشگیری درمان بیماری

خرید عمده شیرخشک شتر با بهترین قیمت و کیفیت بالا صادراتی از کارخانه تامین و تولید کننده بطور مستقیم منافع چند جانبه برای خریدار، تولید و مصرف کننده خواهد داشت. آیا می دانید این محصول سالم برای پیشگیری و درمان چه بیماری هایی مفید است و توصیه می شود؟

خواص درمانی شیر خشک شتر تولید ایران برای افراد مبتلا به آلرژی غذایی

خواص درمانی شیر خشک شتر تولید ایران برای افراد مبتلا به آلرژی غذایی

خواص درمانی شیر خشک شتر برای افراد مبتلا به بیماری های مختلف ار قدیم الایام تجویز و استفاده می شد. این لبنیات سالم دارای برخی ویژگی ها برای درمان و آلرژی و حساسیت غذایی است. به عنوان تولید و تامین کننده آماده فروش عمده، مستقیم و بی واسطه هستیم. محصول با کیفیت بالا صادراتی خود را با بهترین قیمت خرید نمائید.

به ما ایمیل بفرستید

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.