گوشت بوفالو

گوشت بوفالو خوشمزه تر و غنی تر از انواع دیگر گوشت هاست.

Learn moreBuy now

بوفالو شیر گوشت چرم

بوفالو شیر گوشت چرم

بوفالوی آمریکایی American bison به عبارتی گاو وحشی و  بومی قاره امریکا و بطور مشخص تر آمریکای شمالی است.

بوفالوی بیشتر در طول روز فعالیت می‌ کند. پوست بوفالو در نواحی گردن و بالا تنه پوشیده از پشمی پرپشت و قهوه‌ ای است.  در فصل زمستان یا سرما پشم هابیشتر و ایره تر می شوند.

طول بدن بوفالو از ۲،۴۰ متر در ماده ها تا ۳،۸۰ متر در نر ها می رسد. گردن بوفالوخیلی کوتاه اسن و شاخ های بلند آن رو گردم به شکل مخروط آن قرار می گیرد. پایین آن با ریش انبوه  پوشیده شده‌ است.

وزن بوفالو نر بین 460 تا 990 بوفالو ماده بین 360 تا 545 کیلو گرم می رسد. یعنی بوفالو تر حدودا دو برابر بوفالو ماده وزن دارد. به همین دلیل بوفالو بزرگترین پستاندار آمریکایی شمالی است.

غذای اصلی این حیوان گیاهان و رستنی‌ ها مانند علف، چمن، خزه و سایر گیاهان است. سرعت این جانور با وجود وزن سنگین به ۵۰ کیلومتر در ساعت هم می‌رسد.

شما کردن در آب از دیگر توانایی های این گونه است. دوره بارداری9 ماه و نیم است. طول عمر بوفالو ۱۵ سال در طبیعت و در اسارت به۲۵ سال هم می رسد.

بوفالو شیر گوشت چرم

شیر بوفالو بسیار مغذی است. پروتئین و کلسیم بیشتری نسبت به شیر گاو دارد. کلسترول و سدیم شیر بوفالو کمتر است. شیر بوفالو همچنین دارای ویتامین A بسیار بالاتر از شیر گاو است. شیر بوفالو منبع خوب مواد معدنی مانند منیزیم، پتاسیم و فسفر است.
کلسیم به بدن کمک می کند که چربی را به طور موثر تریبسوزاند و کاهش دهد، لذا باعث کاهش وزن می شود.

وقتیکه به شیر فکر می کنیم، به طور طبیعی تصویر گاو، در نظرمان مجسم می شود. اما در بسیاری از نقاط جهان از انواع دیگر شیر ها استفاده می کنند مانند شیر بوفالو. افزایش در دسترس بودن و تقاضا برای شیر بوفالو توجه بیشتری را به خود جلب کرده است.

شیر بوفالو غنی از پروتئین، کلسیم، آهن، فسفر، ویتامین A و سایر ترکیبات مهم است، اما همچنین به میزان قابل توجهی در مقدار چربی نسبت به شیر گاو سنتی است.

گوشت بوفالو دارای طعم و عطر بهتری است. گوشت بوفالو جایگزین ایده آل برای گوشت گاو است زیرا کالری و کلسترول پایین تر از گوشت گاو، بوقلمون، مرغ و حتی برخی از ماهی ها دارد. قیمت گوشت بوفالو در آمریکا دو تا سه برابر گوشت گاو است.

چرم بوفالو از چرم گاو ضخامت تر و انعطاف پذیری بیشتری دارد. الیاف چرم بوفالو ضخیم تر  و بهتر از چرم گاو است.